Firma GAMUZ działa w Katowicach już od 1991 roku.

Obecna oferta handlowa obejmuje sprzedaż detaliczną i hurtową instrumentów muzycznych i akcesoriów , sprzętu nagłośnieniowego i dyskotekowego oraz usług instalacyjnych. 

W ciągłej sprzedaży jest pełna oferta instrumentów klawiszowych firm: ROLAND, Yamaha, CASIO, GEWA i innych . Zawsze można wybrać gitarę z oferty bieżącej liczącej około 200 modeli światowych potentatów jak i polskich lutników. W ciągłej sprzedaży mamy gitary takich marek jak FENDER, G&L, TRIBUTE, HOFNER, IBANEZ, Yamaha, ALHAMBRA, ADMIRA, SANCHEZ, MAYONES, EMP…Ilość akcesoriów i strun do gitar jest imponująca . Wszystkie dostępne struny na rynku polskim są zawsze na stanie i we wszystkich rozmiarach . Można tu kupić każdy przetwornik do gitary , stroik , prożek i wszystko to co jest aktualnie dostępne na rynku .Ten raj dla gitarzystów uzupełniają komba gitarowe takich firm jak  FENDER, HARTKE, RANDALL, Yamaha, BOX ELECTRONICS, MONACOR i inne .Oczywiście można do każdego komba dopiąć każdą kostkę lub procesor takich firm jak BOSS, ZOOM, DIGITECH i wypróbować ją z wybraną gitarą.. Bardziej wymagający mogą także zobaczyć i sprawdzić w działaniu legendarne kombo z Custom Shop firmy FENDER VIBRO KING .

Sklep muzyczny GAMUZ jest królestwem instrumentów klasycznych. Fortepiany , pianina klasyczne i elektroniczne , instrumenty dęte ,smyczkowe i perkusyjne .Już na wstępie po wejściu do sklepu rzuca się w oczy wyjątkowa oferta instrumentów blaszanych i drewnianych : trąbek ,saksofonów , puzonów , fletów , klarnetów …Firmy to oczywiście  AMATI, CONN, LEBLANC, SELMER ale także ARMSTRONG, PEARL, HOLTON, MURAMATSU, BACH, Yamaha i inne. Pianina elektroniczne to popularne modele firm ROLAND, YAMAHA, CASIO, KAWAI, GEWA. Znajdziemy tu także akcesoria do instrumentów smyczkowych od śrubki do żabki , poprzez struny do włosia i kalafoni . Dla instrumentów dętych znajdziemy całe bogactwo ustników , stroików i innej konfekcji .Instrumenty perkusyjne także uzupełnia oferta części takich między innymi jak śrubki i sprężyny do bębna , łańcuchy podładki itp. Wybór naciągów do bębnów oszałamia – całe REMO, ATTACK, EVANS, AQUARIAN i POWER BEAT. Talerze perkusyjne oczywiście w komplecie : SABIAN, ZILDJIAN, PAISTE, ISTANBUL, UFIP, MEINL...  Nowością jest ekspozycja instrumentów perkusyjnych orkiestrowych YAMAHA: marimba, wibrafon, ksylofon, dzwonki orkiestrowe… Warto być w sklepie , żeby to zobaczyć. 

Specjaliści od akustyki i nagłośnień oraz DJ i LJ także tutaj mogą zrealizować swoje marzenia. W ciągłej ekspozycji znajdują się tu kolumny EAW Eastern Acoustic Works , JBL, Mackie, LDM, Yamaha, LD Systems . Można wybrać mikser estradowy lub dyskotekowy SOUNDCRAFT, Yamaha, BEHRINGER, STANTON, DENON,Vestax, MONACOR i MACKIE. Do wyposażenia studia znajdziemy bogatą ofertę procesorów efektów i urządzeń cyfrowych. Wokaliści wybiorą tutaj na pewno mikrofon z pełnej kolekcji SHURE , SENHHEISSER , AKG i LD Systems. W każdej chwili można stać się widzem dyskoteki i zobaczyć w działaniu prawdziwego DJ pokazującego mistrzostwo miksowania na sprzęcie  DENON, STANTON, AMERICAN DJ, Reloop, Vestax, MONACOR… Prezentowane urządzenia dyskotekowe takich firm jak American DJ, Cameo, ROBE urzekają barwą i bogactwem efektów.

Dodatkowo prowadzimy usługi i sprzedaż sprzętu informatycznego dla estrady i studia muzycznego ( sprzedaż i instalacja: komputery, karty, drukarki, sieci komputerowe, oprogramowanie specjalistyczne).